Reklamy graficzne

Reklamy graficzne

Reklamy graficzne

Występuje cała masa rozmaitych form reklam graficznych, jakie dominują dzisiaj na rynku reklamowym. Warto wspomnieć o kilku najczęściej pojawiających się. Jest to między innymi billboard. To nic innego jak megabanner, którego standardowa rozmiarówka wynosi 750 na 100 pikseli. Jest też dostępny jako rozwijana, tradycyjna postać a także w formie pływającej. Odróżnia się tym, że może być stosowany jako duża forma reklamowa. Jest często prostokątny kształt, stosowany wtedym kiedy w kampaniach promocyjnych można go umiejscowić na widocznym miejscu, bowiem trochę go zajmuje. Najczęściej jest umiejscawiany na samej górze tak, aby był widoczny na całym serwisie, zaraz po jego włączeniu. Dzięki takim wymiarom oraz zauważalności billboard charakteryzuje się dużym oddźwiękiem, ponieważ pojawiając się na szczycie danej strony internetowej po prostu większe jest prawdopodobieństwo, że na niego kliknie grupa zainteresowanych odbiorców, co jednoznacznie przełoży się być może na większe zyski poprzez lepsze rozpromowanie oferty i zwiększenie klikalności na stronie z ofertą.

Następny rodzaj formy reklamowej to tradycyjny banner, jaki ma swoje standardowe rozmiary wynoszące 468 na 60 pikseli. Jest dostępny w kilku opcjach – jako tradycyjny banner, rozwijany oraz pływający. Posiada wiele elementów charakterystycznych, jakimi są części animowane, statyczne i interaktywne. Przedstawiany jest jako górna cześć serwisu, z reguły ma kształt prostokątny jak megabanner. Ponadto jest bardzo dobrze widzialny, często stosuje się go do promowania produktów oraz usług. Jest też dobry do ujęcia w newsletterach. Następny rodzaj to wide skyscraper. Jest to baner mający standardowe wymiary wynoszące 160 na 600 pikseli. Ma kilka charakterystycznych wersji – jako pływający, tradycyjny oraz rozwijalny. Ma postać skyscrapera ale zajmuje większą powierzchnię niż standardowy.

Klasyczny skyscraper z kolei ma rozmiar 120 na 600 pikseli. Jest to baner pionowy. Występuje z reguły na prawej, bocznej stronie serwisu internetowego. Button to następny rodzaj reklamy graficznej. Ma wymiary standardowo 120 na 90 pikseli. Do tego występuje też w wielorakich innych opcjach. Bardzo często jest rozwijalny, pływający czy klasyczny. Nie jest to jakaś wyjątkowo duża reklama, ale skuteczna. Można ją umieszczać przede wszystkim w rozmaitych postaciach. Jest to przykładowo kształt prostokąta czy też kwadrat. Nierzadko znajduje swoje miejsce przy nawigacji bocznej serwisu. Jest wydajną reklamą, zwracają się z pewnością jej koszty, zwłaszcza, że ze względu na zajmowanie małej powierzchni generalnie nie jest szczególnie kosztowna.

Nie zajmuje też miejsca bardziej a nawet tyle samo co klasyczny baner. Jeszcze co innego to banner śródtekstowy, jaki ma wymiary przeważnie 300 na 250 pikseli. Jest to inaczej tak zwany śródtekst albo box śródtekstowy. Pojawia się na serwisach najczęściej w treściach tekstów. Często dostępny jest też w prawej części strony www. Ma na celu rozdzielanie treści, jest wtedy łatwo widoczny. Toyplayer natomiast posiada rozmaite formaty, nie są one odgórnie silnie narzucone. Przeważnie stanowi reklamę, jaka znajduje się nad treścią serwisową. Może być obecny w każdej części strony www. Jest robiony w technice flash. Najcześciej określa się toyplayer, jako formę agresywną reklamy, ponieważ przerywa ona oglądanie danej zawartości.

– autor artykułu